Susumu RG2012V-1371-B-T1
RG2012V-1371-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1371-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1371-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-1371-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-1371-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1371-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1371-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1371-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1371-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1371-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-1371-B-T1
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SIDAC BIDIR 58V 1000A DO-214AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 3MSPS LP 48-TQFP datasheet.pdf
RES 13 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SL 5.08HC/14/90B 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
OVERMOLDED CABLE HARNESS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf