Susumu RG2012V-1540-B-T1
RG2012V-1540-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1540-B-T1
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1540-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-1540-B-T1
QUANTITY
RG2012V-1540-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1540-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1540-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1540-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1540-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1540-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-1540-B-T1
RES SMD 9.53M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES 47K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf