Susumu RG2012V-1540-P-T1
RG2012V-1540-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1540-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1540-P-T1.pdf
Availability of RG2012V-1540-P-T1
QUANTITY
RG2012V-1540-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1540-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1540-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1540-P-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1540-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1540-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-1540-P-T1
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 2K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 40PS SGL END 2" datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 2KV NP0 2220 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 79.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 620 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf