Susumu RG2012V-1581-B-T1
RG2012V-1581-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1581-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1581-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-1581-B-T1
QUANTITY
RG2012V-1581-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1581-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1581-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1581-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1581-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1581-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-1581-B-T1
DIODE ZENER 15V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SGL CH CODEC LP LV 30-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.2MM GREEN datasheet.pdf
1.25MM M ON 32AWG 150MM datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE PIN datasheet.pdf
POWER SUPPLY DC/DC 200W 3UX4HP datasheet.pdf