Susumu RG2012V-1620-W-T5
RG2012V-1620-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1620-W-T5
Brief Description
RES SMD 162 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1620-W-T5.pdf
Availability of RG2012V-1620-W-T5
QUANTITY
RG2012V-1620-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1620-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1620-W-T5
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1620-W-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1620-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1620-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1620-W-T5
RES SMD 205 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM EDGE ECON SLDR POST GOLD datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
BLADE CASSETTE CST STRPR O datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 15A TO3P datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 27-PQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 3W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 300MW SOT23 datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf