Susumu RG2012V-1780-B-T5
RG2012V-1780-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1780-B-T5
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1780-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-1780-B-T5
QUANTITY
RG2012V-1780-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1780-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1780-B-T5
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1780-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1780-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1780-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1780-B-T5
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
PHOTO MINI FLAT THRU PNP DARK-ON datasheet.pdf
IC MCU ARM7 62KB FLASH 49BGA datasheet.pdf
TFLEX 780 4x4" datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE 2MHZ 8SO datasheet.pdf
3G3_X INPUT AC REACTOR, REFER datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 4POS 2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf