Susumu RG2012V-1781-B-T5
RG2012V-1781-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1781-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1781-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-1781-B-T5
QUANTITY
RG2012V-1781-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1781-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1781-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1781-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1781-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1781-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1781-B-T5
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EUROCARD RCPT 96POS TYPE C datasheet.pdf
TRIMMER 220K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 110 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf