Susumu RG2012V-181-B-T1
RG2012V-181-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-181-B-T1
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-181-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-181-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-181-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-181-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-181-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-181-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-181-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-181-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-181-B-T1
BATTERY PACK NIMH 4.8V 700MAH datasheet.pdf
HTF 48 datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5.8A 15.5 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 175W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf