Susumu RG2012V-1820-B-T5
RG2012V-1820-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1820-B-T5
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1820-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-1820-B-T5
QUANTITY
RG2012V-1820-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1820-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1820-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1820-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1820-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1820-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1820-B-T5
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 15PSI LCD datasheet.pdf
RES 200 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 5/8" datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 275 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 196VC SMBJ datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf