Susumu RG2012V-1960-W-T5
RG2012V-1960-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1960-W-T5
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1960-W-T5.pdf
Availability of RG2012V-1960-W-T5
QUANTITY
RG2012V-1960-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1960-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1960-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1960-W-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1960-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1960-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1960-W-T5
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
TAPE ATG ADHESIVE TRANSFER 1/2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf