Susumu RG2012V-2320-P-T1
RG2012V-2320-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2320-P-T1
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2320-P-T1.pdf
Availability of RG2012V-2320-P-T1
QUANTITY
RG2012V-2320-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2320-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2320-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2320-P-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2320-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2320-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-2320-P-T1
CONN HEADER RTANG 12POS PCB TIN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 2POLE QC 2.0MM PNL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CIRCUIT 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
ZMOTION LENS CWM 0.5 GI V1 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 103MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 300MA 1.5 OHM datasheet.pdf