Susumu RG2012V-2670-C-T5
RG2012V-2670-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2670-C-T5
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2670-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-2670-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-2670-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2670-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2670-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2670-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2670-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2670-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-2670-C-T5
RES SMD 113 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 450 I/O 672BGA datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
COMBI COUPLING PLUG CONNECTION datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf