Susumu RG2012V-271-B-T1
RG2012V-271-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-271-B-T1
Brief Description
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-271-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-271-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-271-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-271-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-271-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-271-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-271-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-271-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-271-B-T1
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
FSKT IDC S 20 30AU datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC USB POWER SWITCH SOT25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf