Susumu RG2012V-3010-D-T5
RG2012V-3010-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-3010-D-T5
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-3010-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-3010-D-T5
QUANTITY
RG2012V-3010-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-3010-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-3010-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-3010-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-3010-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-3010-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-3010-D-T5
CONN HEADR BRKWAY .100 74POS STR datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 4KHZ 20MM datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 1200V 200A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 92 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
150UF 63V 10X20 datasheet.pdf