Susumu RG2012V-3921-B-T5
RG2012V-3921-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-3921-B-T5
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-3921-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-3921-B-T5
QUANTITY
RG2012V-3921-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-3921-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-3921-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-3921-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-3921-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-3921-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-3921-B-T5
TRANS NPN 20V 0.025A SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2.54MM 8POS PCB datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
SC 3.81/15/180G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf