Susumu RG2012V-4021-B-T1
RG2012V-4021-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-4021-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-4021-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-4021-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-4021-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-4021-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-4021-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-4021-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-4021-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-4021-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-4021-B-T1
IC MCU 8K USB HUB 4 PORT 28-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 74.1758MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 786KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 200V 0.8A MBS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
RES 499K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 250X99MM 230VAC datasheet.pdf