Susumu RG2012V-4021-D-T5
RG2012V-4021-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-4021-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-4021-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-4021-D-T5
QUANTITY
RG2012V-4021-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-4021-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-4021-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-4021-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-4021-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-4021-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-4021-D-T5
CONN RECEPT 60POS .050 VERT DUAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 1.6KVDC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 7.5VC 1.5KE datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 4" H2O 4SIP datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf