Susumu RG2012V-4421-B-T5
RG2012V-4421-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-4421-B-T5
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-4421-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-4421-B-T5
QUANTITY
RG2012V-4421-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-4421-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-4421-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-4421-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-4421-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-4421-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-4421-B-T5
IC VOLT DETECT 2.0V CMOS SMD datasheet.pdf
IC HS LP COMP 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONVERTER DIN RAIL datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 64POS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 7.15KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 156.2500MHZ LVDS SMD datasheet.pdf