Susumu RG2012V-4641-D-T5
RG2012V-4641-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-4641-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-4641-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-4641-D-T5
QUANTITY
RG2012V-4641-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-4641-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-4641-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-4641-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-4641-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-4641-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-4641-D-T5
IC INVERTER HEX TTL/LSTTL 14DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
SOCKET TRANSITION ICE 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 34PIN GOLD RT ANG PCB datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf