Susumu RG2012V-4871-B-T5
RG2012V-4871-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-4871-B-T5
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-4871-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-4871-B-T5
QUANTITY
RG2012V-4871-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-4871-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-4871-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-4871-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-4871-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-4871-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-4871-B-T5
CIR BRKR THRM 4A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 50POS .100 T/H AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
.180 PLUG STRIP PLT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN ASSY 8 PORTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE SU 9H datasheet.pdf
10000UF 40V 30X35MM 105C 5000H datasheet.pdf