Susumu RG2012V-5361-B-T5
RG2012V-5361-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-5361-B-T5
Brief Description
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-5361-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-5361-B-T5
QUANTITY
RG2012V-5361-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-5361-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-5361-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-5361-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-5361-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-5361-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-5361-B-T5
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 9V datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM datasheet.pdf
SENSOR SS HALL EFFECT UNIPOLAR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 32VDC 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W datasheet.pdf