Susumu RG2012V-5761-B-T5
RG2012V-5761-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-5761-B-T5
Brief Description
RES SMD 5.76K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-5761-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-5761-B-T5
QUANTITY
RG2012V-5761-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-5761-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-5761-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-5761-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-5761-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-5761-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-5761-B-T5
EVAL MODULE FOR BQ24747 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 500MA 910 MOHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 26POS R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf