Susumu RG2012V-6980-P-T1
RG2012V-6980-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-6980-P-T1
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-6980-P-T1.pdf
Availability of RG2012V-6980-P-T1
QUANTITY
RG2012V-6980-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-6980-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-6980-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-6980-P-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-6980-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-6980-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-6980-P-T1
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 49.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
POWER TRANSFORMER datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf