Susumu RG2012V-7150-B-T5
RG2012V-7150-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-7150-B-T5
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-7150-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-7150-B-T5
QUANTITY
RG2012V-7150-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-7150-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-7150-B-T5
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-7150-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-7150-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-7150-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-7150-B-T5
DMM AUTO-RANGE 4 DIGIT+2X41 SEG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO BNC JACK datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ8 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 5000' datasheet.pdf
TOOL KIT PRO SOLDERING datasheet.pdf
DC TO DC CONVERTER 5V 20A datasheet.pdf