Susumu RG2012V-7151-B-T5
RG2012V-7151-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-7151-B-T5
Brief Description
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-7151-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-7151-B-T5
QUANTITY
RG2012V-7151-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-7151-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-7151-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-7151-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-7151-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-7151-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-7151-B-T5
EDGECARD PCI 184POS .050 R/A 5V datasheet.pdf
IC RF DETECTOR CDMA/WCDMA 6-LLP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC VCXO-PLL WIRELESS 64-TQFP datasheet.pdf
DIODE 1PH 25A 1000V GBPC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
KPT 3C 3#16 PIN RECP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf