Susumu RG2012V-7321-D-T5
RG2012V-7321-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-7321-D-T5
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-7321-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-7321-D-T5
QUANTITY
RG2012V-7321-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-7321-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-7321-D-T5
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-7321-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-7321-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-7321-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-7321-D-T5
RES CHAS MNT 100 OHM 10% 70W datasheet.pdf
IC TXRX WDECT/ISM 2.4GHZ 48QFN datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARD RACK KIT 7UX19X9 PLASTIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf