Susumu RG2012V-7870-B-T1
RG2012V-7870-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-7870-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-7870-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-7870-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-7870-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-7870-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-7870-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-7870-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-7870-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-7870-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-7870-B-T1
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 898 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 27 (25 + 2 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf