Susumu RG2012V-7870-C-T5
RG2012V-7870-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-7870-C-T5
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-7870-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-7870-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-7870-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-7870-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-7870-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-7870-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-7870-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-7870-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-7870-C-T5
SENSOR PROXIMITY SCR-NC 90-250V datasheet.pdf
RELAY OPTO DC 40V 700MA 6-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 360MA 1.15 OHM datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf