Susumu RG2012V-822-W-T1
RG2012V-822-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-822-W-T1
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-822-W-T1.pdf
Availability of RG2012V-822-W-T1
QUANTITY
RG2012V-822-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-822-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-822-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-822-W-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-822-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-822-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-822-W-T1
IC CLK BUFFER 2:12 350MHZ 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 24POS datasheet.pdf
CIRCLTE SZ F07 71:1 RTO STD BL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 176BGA datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 8A AC/DC datasheet.pdf