Susumu RG2012V-9090-B-T5
RG2012V-9090-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-9090-B-T5
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-9090-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-9090-B-T5
QUANTITY
RG2012V-9090-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-9090-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-9090-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-9090-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-9090-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-9090-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-9090-B-T5
CAP CER 470PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V T2H 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
COMM SERIAL CBL NPN 10M datasheet.pdf
RES 18K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 4POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE THREADED 1POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 1P 12POS NONSHORT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
3:1 ADHESIVE LINED HST RED datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H OLIVE datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf