Susumu RG2012V-9531-B-T5
RG2012V-9531-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-9531-B-T5
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-9531-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-9531-B-T5
QUANTITY
RG2012V-9531-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-9531-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-9531-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-9531-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-9531-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-9531-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-9531-B-T5
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS STR datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 1KV 85A DO5 datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 312 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP 5700K WHITE 9V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf