Susumu RG3216L-683-L-T05
RG3216L-683-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216L-683-L-T05
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.01% 1/8W 1206
Datasheet Download
RG3216L-683-L-T05.pdf
Availability of RG3216L-683-L-T05
QUANTITY
RG3216L-683-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216L-683-L-T05
Internal Part NumberEIS-RG3216L-683-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1
SeriesRG
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216L-683-L-T05
Related LinksRG3216L-, RG3216L-683-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216L-683-L-T05 Details Description
Related parts for RG3216L-683-L-T05
RES 130 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 430K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 STEEL 12MM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHA MNT datasheet.pdf