Susumu RG3216N-1022-C-T5
RG3216N-1022-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1022-C-T5
Brief Description
RES SMD 10.2KOHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1022-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1022-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1022-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1022-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1022-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1022-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1022-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1022-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1022-C-T5
IC ANALOG FRONT END 17BIT 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.8KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
RES 18.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 2.5A datasheet.pdf
VINYL INSL SEAMLESS BUTT CONNECT datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 ACETAL 3MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 STACK datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf