Susumu RG3216N-1023-D-T5
RG3216N-1023-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1023-D-T5
Brief Description
RES SMD 102K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1023-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1023-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1023-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1023-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1023-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1023-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1023-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1023-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1023-D-T5
CONN RECEPT 6POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
LED MOD 6.7W MINI ZENIGATA 5000K datasheet.pdf
CONN FFC PIN HSG 38POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 315A 1300VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf