Susumu RG3216N-1130-B-T1
RG3216N-1130-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1130-B-T1
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1130-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1130-B-T1
QUANTITY
RG3216N-1130-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1130-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1130-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1130-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1130-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1130-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1130-B-T1
DIP CABLE - HDM30S/AE30G/X datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT25 datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf