Susumu RG3216N-1180-D-T5
RG3216N-1180-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1180-D-T5
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1180-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1180-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1180-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1180-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1180-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1180-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1180-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1180-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1180-D-T5
IC BATT CHRGR/SELECTR DUAL36SSOP datasheet.pdf
CONDITIONER SGNL COMBI 10V 20MA datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 1-2MN 28-SOIC datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR PHOTO 16DIP datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC SPST 13-19AT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 10A 10 MOHM TH datasheet.pdf
FRAME FIXED SZ24B FOR 6MOD datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf