Susumu RG3216N-1183-C-T5
RG3216N-1183-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1183-C-T5
Brief Description
RES SMD 118K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1183-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1183-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1183-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1183-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1183-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1183-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1183-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1183-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1183-C-T5
RES SMD 0.1 OHM 5% 3.5W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A SSMINI-3 datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
12 WAY RCPT ASSY 22-18 AWG KEY B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf