Susumu RG3216N-1183-D-T5
RG3216N-1183-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1183-D-T5
Brief Description
RES SMD 118K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1183-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1183-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1183-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1183-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1183-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1183-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1183-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1183-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1183-D-T5
IC MULTIPLEXER 8X1 16SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK 64-64 MALE DIN 41612 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
2064-AWG-26 COND CRIMP P datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 800MA 187.5 MOHM datasheet.pdf