Susumu RG3216N-1201-C-T5
RG3216N-1201-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1201-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1201-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1201-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1201-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1201-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1201-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1201-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1201-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1201-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1201-C-T5
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-SO datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/18/180F 3.2SN BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf