Susumu RG3216N-1203-D-T5
RG3216N-1203-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1203-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 120K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1203-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1203-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1203-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1203-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1203-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1203-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1203-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1203-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1203-D-T5
AC/DC CONVERTER 5V 250W datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 700MA 500 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
MOD INLET/STD FILTER 6A PNL datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SL-MRP21N (METAL) 2N/C+2N/O NPT datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 1.4A 90 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf