Susumu RG3216N-1203-W-T1
RG3216N-1203-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1203-W-T1
Brief Description
RES SMD 120K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1203-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1203-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1203-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1203-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1203-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1203-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1203-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1203-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1203-W-T1
CONN RECEPT 4 POS METRIMATE BLK datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 22PF 25V 0603 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
Crystal 76.8000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.98K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf