Susumu RG3216N-1210-B-T1
RG3216N-1210-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1210-B-T1
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1210-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1210-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1210-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1210-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1210-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1210-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1210-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1210-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1210-B-T1
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC PROM REPROGR 512KB 20-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3577EUFF datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.3A SNT6A datasheet.pdf