Susumu RG3216N-1240-B-T1
RG3216N-1240-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1240-B-T1
Brief Description
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1240-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1240-B-T1
QUANTITY
RG3216N-1240-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1240-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1240-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1240-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1240-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1240-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1240-B-T1
Connector Receptacle 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL BCD COMP datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT BNC SOLDER GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 3.0, Super Speed 18 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SIGNAL GENERATOR 20GHZ 1CH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 320MA 300 MOHM datasheet.pdf