Susumu RG3216N-1240-D-T5
RG3216N-1240-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1240-D-T5
Brief Description
RES SMD 124 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1240-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1240-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1240-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1240-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1240-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1240-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1240-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1240-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1240-D-T5
MOSFET P-CH 20V 4A TSMT6 datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR16S/AE16M/CSR16S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMB datasheet.pdf
RES 470 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 30V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
LED MODULE 8" 8750LM 4000K 80CRI datasheet.pdf