Susumu RG3216N-1302-C-T5
RG3216N-1302-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1302-C-T5
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1302-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1302-C-T5
QUANTITY
RG3216N-1302-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1302-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1302-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1302-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1302-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1302-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1302-C-T5
CONN TERMINATOR PLUG SMA 50OHM datasheet.pdf
TOOL CRIMP 14-16AWG .187 & .250 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 1.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68K OHM SMD 0805 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 105MSPS 100-TQFP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 680PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf