Susumu RG3216N-1303-B-T1
RG3216N-1303-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1303-B-T1
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1303-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1303-B-T1
QUANTITY
RG3216N-1303-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1303-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1303-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1303-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1303-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1303-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1303-B-T1
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A TO92 datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR 2GB 184DIMM datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf