Susumu RG3216N-1303-D-T5
RG3216N-1303-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1303-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1303-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1303-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1303-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1303-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1303-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1303-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1303-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1303-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1303-D-T5
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MODULE SKT PROMATEII 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 15 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf