Susumu RG3216N-1371-D-T5
RG3216N-1371-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1371-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.37K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1371-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1371-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1371-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1371-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1371-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1371-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1371-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1371-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1371-D-T5
IC DIGITAL POT 50K 100TP 8MSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A AXIAL datasheet.pdf
FLA-STE-CONTACT2,8X0,8 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV DARL 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3KV N750 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
LED T1 3/4 WG 630NM RED 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 48POS datasheet.pdf