Susumu RG3216N-1400-W-T1
RG3216N-1400-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1400-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1400-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1400-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1400-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1400-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1400-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1400-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1400-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1400-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1400-W-T1
IC VREF SERIES 5V 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IND SNAP-IN PANEL MNT 585NM YLW datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.110" (2.79mm) Solder datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 35W D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf