Susumu RG3216N-1401-P-T1
RG3216N-1401-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1401-P-T1
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1401-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-1401-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1401-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1401-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1401-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1401-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1401-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1401-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1401-P-T1
CONN ADAPTER USB A-A FEMALE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO247AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
REL AC/DC VOLT SENS 100-115VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
SATA SIGNAL CABLE datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP TRIM 2-18PF 100V SURF MOUNT datasheet.pdf